Najnowsze wydarzenia


Kolejny pokaz dokumentu Lidii Dudy

2014-04-04

Film "Wszystko jest możliwe" rozpoczął długą zapewne podróż przez festiwale filmów kobiecych. Zapraszamy zatem do Ankary (Turcja), gdzie będzie pokazany w dniach 8-15 maja na 17th Flying Broom International Women's Film Festival.


"Wszystko jest możliwe" w Bochni i w Seulu

2014-03-31

Dokument Lidii Dudy będzie pokazany w bocheńskim kinie "Regis" 3 kwietnia o godz. 19.00 - w obecności Reżyserki! Kto nie zdąży dojechać, jest zaproszony na pokaz podczas 16-tego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Kobiecych w Seulu, który odbędzie się w dniach 29 maja - 5 czerwca.


Pokaz filmu "Warszawa - spojrzenie ze Wschodu" w ramach cyklu "Wielowarszawa: Moje spojrzenie"

2014-02-18

Dokument Dmitrija Kabakowa "Warszawa - spojrzenie ze Wschodu", wyprodukowany przez nas w 2003 roku dla ARTE i TVP2, będzie pokazany w ramach cyklu "Wielowarszawa: Moje spojrzenie" w Muzeum Historii Żydów Polskich (Anielewicza 6) w sobotę, 22 lutego, o godz. 11.00. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Żanny Gierasimowej, Krzysztofa Kopczyńskiego i Dmitrija Strelnikoffa. 

Film Kabakowa był pokazywany - wraz z dokumentem Marii Zmarz-Koczanowicz "Moja Warszawa" - podczas wieczoru tematycznego poświęconego Warszawie emitowanego przez ARTE zaraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Zapraszamy!

Więcej informacji: http://www.jewishmuseum.org.pl/pl/wydarzenie/wielowarszawa-moje-spojrzenie


"Wszystko jest możliwe" w Zagrzebiu, Pradze i Salonikach

2014-01-19

Dokument Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" weźmie udział w kolejnych trzech festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Zagrzebiu (23 luty - 3 marzec), Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Praw Człowieka "One World" w Pradze (3-12 marca) i Festiwalu Dokumentu w Salonikach "Obrazy XXI wieku" (14-23 marca).


"Wszystko jest możliwe" w kinie "Elektor"

2014-01-06

Film Lidii Dudy będzie pokazany w ramach cyklu "Sztuka Dokumentu" w Kinie Elektor (Warszawa, Elektoralna 12) w środę, 22 stycznia, o godz. 19.00. Zapraszamy!

Polecamy też wywiad z Reżyserką: http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/rozmowa-z-lidia-duda


Wywiad nt. filmu "Wszystko jest możliwe" w "Dużym Formacie"

2014-01-02

W "Dużym Formacie" ukazał się wywiad z Lidią Dudą nt. filmu "Wszystko jest możliwe". Oto jak charakteryzuje Reżyserka relację między bohaterami filmu: „Dystans, który oboje próbowali ukryć. Niby byli uprzejmi, on wspomniał coś o najpiękniejszym swetrze, który ona zrobiła dla niego 30 lat temu, ale widać było, że nic ich już nie łączy, pozostał tylko wspólny adres. Potem zobaczyłam, że w ogóle ze sobą nie rozmawiają. Jeśli już, to są to jakieś półsłówka dotyczące spraw codziennych, że trzeba przynieść wodę, narąbać drewna. I jeszcze te różnice: ona jeździ po Chinach i Kolumbii, on od 32 lat spędza wakacje w tym samym miasteczku nad morzem. Ogień i woda”. I dalej: „Oni już nie potrafią rozmawiać. Kiedy po raz pierwszy oglądali film, zauważyłam, że nie patrzą, jak sami wypadli, tylko słuchają kwestii partnera. Wcześniej ich nie znali, bo sceny z udziałem każdego z nich kręciliśmy osobno. Już podczas zdjęć miałam wrażenie, że oni mówią nie do mnie, do kamery, tylko do siebie nawzajem, zwłaszcza Jan. Zupełnie jakby potrzebowali tego dokumentu, żeby coś sobie nawzajem powiedzieć”.

Warto obejrzeć ten dokument – o pokazach i premierze telewizyjnej zawiadomimy.


"Wszystko jest możliwe" na Festiwalu Watch Docs

2013-12-15

Kolejne pokazy dokumentu Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" odbyły się - z udziałem reżyserki - na Festiwalu Praw Człowieka "Watch Docs" w Warszawie.


"Latawce" w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie

2013-11-20

19 listopada odbył się w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie pokaz dokumentu Beaty Dzianowicz "Latawce". Po pokazie miała miejsce dyskusja.

"Latawce" to jeden z z najczęściej prezentowanych widzom naszych filmów.


"Bezrobotni" w Gorzowie Wielkopolskim

2013-11-16

Dokument Nastii Tarasowej "Bezrobotni" został pokazany 15 listopada na III Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Baza tożsamości regionalnej" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.


"Wszystko jest możliwe" w Łodzi

2013-11-13

Kto nie wybiera się na IDFA do Amsterdamu, by obejrzeć dokument Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe", niech wpadnie do Łodzi na Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu", gdzie film będzie pokazany w konkursie w środę, 20 listopada, w bloku zaczynającym się o godz. 18.45.


Pokaz "Warszawy do wzięcia" w Muzeum Historii Żydów Polskich

2013-11-12

Dokument "Warszawa do wzięcia" będzie pokazany w Muzeum Historii Żydów Polskich (Warszawa, Anielewicza 6) 6 grudnia o godz. 18.00. Przewidziany jest udział reżyserek, Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz. Wstęp wolny - zapraszamy.


Terminy pokazów filmu "Wszystko jest możliwe" na IDFA w Amsterdamie - listopad 2013

2013-11-09

Sobota, 23, 17.30 Tuschinski 6 (premiera międzynarodowa - obecni reżyserka i producent!)

Niedziela, 24, 15.00 Munt 12 (pokaz industry)

Poniedziałek, 25, 20.00 EYE Cinema 1 (obecni reżyserka i producent!)

Wtorek, 26, 21.15 Munt 13 (obecna reżyserka!)

Środa, 27, 22.30 Tuschinski 6

Piątek, 29, 17.30 Munt 13

Serdecznie zapraszamy!

Zobaczcie trejler: http://eurekamedia.info/index.php?sec=2&lang=en&sub=4&id=77


Seminarium nt. edukacji filmowej w Warszawie

2013-10-16

Krzysztof Kopczynski wygłosił (wspólnie z Bartłomiejem Michałowiczem z Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego) referat pt. "Program Edukacji Audiowizualnej i Medialnej - pierwsze moduły e-learningowe i dalsze plany" na Film Literacy Meeting zorgranizowanym w Warszawie przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


"Wszystko jest możliwe" na IDFA

2013-10-13

Dokument Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" został zakwalifikowany do konkursu filmów średniometrażowych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych (IDFA) w Amsterdamie.

IDFA jest uważany za najważniejszy festiwal filmów dokumentalnych na świecie.


Warsztat Krzysztofa Kopczyńskiego w Permie

2013-10-11

Krzysztof Kopczyński poprowadził warsztat nt. zasad przygotowania projektu filmu dokumentalnego na rynek międzynarodowy podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Flahertiana" w Permie. Słuchaczami byli liczni dokumentaliści rosyjscy różnych pokoleń.


"Bezrobotni" w Kirgistanie

2013-09-20

Dokument "Bezrobotni" Nastii Tarasowej został pokazany - w obecności reżyserki  - 18 września podczas gali otwierającej VII Festiwal Praw Człowieka w Biszkeku w Kirgistanie.


"Warszawa do wzięcia" w Krakowie

2013-07-11

Dokument "Warszawa do wzięcia" Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz został pokazany w ramach Wyszehradzkiego Maratonu Filmowego, który odbył się w Krakowie w dniach od 4 do 10 lipca.


"Wszystko jest możliwe" na Festiwalu Dwa Brzegi

2013-07-04

Dokument "Wszystko jest możliwe" Lidii Dudy będzie pokazany na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym i Janowcu od 27 lipca do 4 sierpnia. Zapraszamy.


"Latawce" na Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej

2013-06-06

"Latawce" - film Beaty Dzianowicz opowiadający o kursie dokumentalnym prowadzonym przez polskich filmowców w Kabulu - będzie w czerwcu ponownie pokazany na Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej. Przewidzianych jest 19 pokazów w różnych miejscach w Polsce.


Seminarium w Derry-Londonderry

2013-06-05

Krzysztof Kopczyński wziął udział w seminarium nt. edukacji filmowej (screening literacy), zorganizowanym przez Brytyjski Instytut Filmowy w Derry-Londonderry w północnej Irlandii.

» Więcej wydarzeń