Najnowsze wydarzenia


"Żegnajcie towarzysze" odc. 3 ("Nadzieja") w TVP1

2014-09-29

Trzeci odcinek cyklu dokumentalnego „Żegnajcie towarzysze” w reżyserii Andrieja Niekrasowa pod tytułem „Nadzieja” już w najbliższą środę 1 października o 23.50 w TVP1. Sześcioodcinkowa seria opowiada o upadku reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej i w Azji. Cykl był koprodukowany przez firmę Eureka Media. Kolejne odcinki będą wyświetlane co dwa tygodnie.


"Wszystko jest możliwe" na festiwalach w Mińsku, Bratysławie, Sofii i na Teneryfie

2014-09-29

Dokument o Teresie i Janie Bancewiczach został wyświetlony na festiwalu Magnificat w Mińsku białoruskim. Film w najbliższym czasie pokażą także festiwale MiradasDoc (Teneryfa), One World Slovakia (Bratysława) i Biting Docs (Sofia).


"Żegnajcie towarzysze" odc. 2 ("Groźba") w TVP1

2014-09-15

Drugi odcinek cyklu dokumentalnego „Żegnajcie towarzysze” w reżyserii Andrieja Niekrasowa pod tytułem „Groźba” już w najbliższą środę 17 września o 23.45 na TVP1. Sześcioodcinkowa seria opowiada o upadku reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej i w Azji. Cykl był koprodukowany przez firmę Eureka Media. Kolejne odcinki będą wyświetlane co dwa tygodnie.


"Żegnajcie towarzysze" w TVP1

2014-09-01

Pierwszy odcinek cyklu dokumentalnego „Żegnajcie towarzysze” w reżyserii Andrieja Niekrasowa już w najbliższą środę 3 września o 22.55 na TVP1. Sześcioodcinkowa seria opowiada o upadku reżimu komunistycznego w Europie Wschodniej. Cykl był koprodukowany przez firmę Eureka Media. Kolejne odcinki będą wyświetlane co dwa tygodnie.


"Moskiewska żona" w Jarocinie

2014-08-06

Dokument Barbary Białowąs będzie pokazany - z udziałem reżyserki - w ramach 5. Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie w dniu 13 sierpnia. Film powstał w ramach projektu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie", realizowanego przez nas wspólnie z Instytutem Adama Mickiewicza w latach 2005-2010. Powstało 15 filmów dokumentalnych, które były prezentowane w co najmniej 50 krajach.


Certyfikat "Firma przyjazna nauce" dla Eureka Media

2014-07-18

Otrzymaliśmy certyfikat "Firma przyjazna nauce" przyznawany za współpracę z Politechniką Łódzką przy realizacji międzynarodowego projektu badawczego nt. zarządzania rozwojem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz certyfikat


"Osiedle" Łukasza Dębskiego w Planete

2014-07-15

"Osiedle", krótki film dokumentalny Łukasza Dębskiego o niedoszłym samobójcy mieszkającym na opolskim osiedlu, jest pokazywany w Telewizji Planete. Zapraszamy do oglądania!

http://www.planeteplus.pl/dokument-osiedle_42539


"Wszystko jest możliwe" we Wrocławiu, Wellington, Sokołowsku i Pärnu

2014-07-14

Dokument o Teresie i Janie Bancewiczach weźmie w najbliższym czasie udział w festiwalach T Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu (konkurs "Powiększenie"), NZIFF w Nowej Zelandii, Hommage a Kieślowski w Sokołowsku i w Pärnu w Estonii.


"Wszystko jest możliwe" w TVP1

2014-07-14

Dokument Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" będzie pokazany w paśmie TVP1 "Lato z dokumentem" w czwartek, 24 lipca, o godz. 23.20. 

Zapraszamy do oglądania!


"Latawce" ponownie na Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej

2014-06-14

Dokument Beaty Dzianowicz "Latawce" opowiadający o kursie dokumentalnym prowadzonym przez polskich filmowców w Kabulu jest stale pokazywany w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. W tym roku odbyło się 14 pokazów w różnych miastach Polski.


"Wszystko jest możliwe" w telewizji holenderskiej

2014-05-16

Dokument "Wszystko jest możliwe" (reż. Lidia Duda) będzie pokazywany w holenderskiej telewizji IKON (w wersji holenderskiej) 22 lipca. Pokaz w IKON będzie telewizyjną premierą filmu.


Projekcja "Pana Tadeusza" z 1928 roku

2014-05-14

Zrekonstruowany fragment niemego filmu "Pan Tadeusz" wyreżyserowanego przez Ryszarda Ordyńskiego w 1928 roku według poematu Adama Mickiewicza został pokazany 14 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Przed projekcją referaty o filmie wygłosili Joanna Puchalska, Krzysztof Kopczyński i Michał Pieńkowski.


Kolejny pokaz dokumentu Lidii Dudy

2014-04-04

Film "Wszystko jest możliwe" rozpoczął długą zapewne podróż przez festiwale filmów kobiecych. Zapraszamy zatem do Ankary (Turcja), gdzie będzie pokazany w dniach 8-15 maja na 17th Flying Broom International Women's Film Festival.


"Wszystko jest możliwe" w Bochni i w Seulu

2014-03-31

Dokument Lidii Dudy będzie pokazany w bocheńskim kinie "Regis" 3 kwietnia o godz. 19.00 - w obecności Reżyserki! Kto nie zdąży dojechać, jest zaproszony na pokaz podczas 16-tego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Kobiecych w Seulu, który odbędzie się w dniach 29 maja - 5 czerwca.


Pokaz filmu "Warszawa - spojrzenie ze Wschodu" w ramach cyklu "Wielowarszawa: Moje spojrzenie"

2014-02-18

Dokument Dmitrija Kabakowa "Warszawa - spojrzenie ze Wschodu", wyprodukowany przez nas w 2003 roku dla ARTE i TVP2, będzie pokazany w ramach cyklu "Wielowarszawa: Moje spojrzenie" w Muzeum Historii Żydów Polskich (Anielewicza 6) w sobotę, 22 lutego, o godz. 11.00. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Żanny Gierasimowej, Krzysztofa Kopczyńskiego i Dmitrija Strelnikoffa. 

Film Kabakowa był pokazywany - wraz z dokumentem Marii Zmarz-Koczanowicz "Moja Warszawa" - podczas wieczoru tematycznego poświęconego Warszawie emitowanego przez ARTE zaraz po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

Zapraszamy!

Więcej informacji: http://www.jewishmuseum.org.pl/pl/wydarzenie/wielowarszawa-moje-spojrzenie


"Wszystko jest możliwe" w Zagrzebiu, Pradze i Salonikach

2014-01-19

Dokument Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" weźmie udział w kolejnych trzech festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Zagrzebiu (23 luty - 3 marzec), Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Praw Człowieka "One World" w Pradze (3-12 marca) i Festiwalu Dokumentu w Salonikach "Obrazy XXI wieku" (14-23 marca).


"Wszystko jest możliwe" w kinie "Elektor"

2014-01-06

Film Lidii Dudy będzie pokazany w ramach cyklu "Sztuka Dokumentu" w Kinie Elektor (Warszawa, Elektoralna 12) w środę, 22 stycznia, o godz. 19.00. Zapraszamy!

Polecamy też wywiad z Reżyserką: http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/rozmowa-z-lidia-duda


Wywiad nt. filmu "Wszystko jest możliwe" w "Dużym Formacie"

2014-01-02

W "Dużym Formacie" ukazał się wywiad z Lidią Dudą nt. filmu "Wszystko jest możliwe". Oto jak charakteryzuje Reżyserka relację między bohaterami filmu: „Dystans, który oboje próbowali ukryć. Niby byli uprzejmi, on wspomniał coś o najpiękniejszym swetrze, który ona zrobiła dla niego 30 lat temu, ale widać było, że nic ich już nie łączy, pozostał tylko wspólny adres. Potem zobaczyłam, że w ogóle ze sobą nie rozmawiają. Jeśli już, to są to jakieś półsłówka dotyczące spraw codziennych, że trzeba przynieść wodę, narąbać drewna. I jeszcze te różnice: ona jeździ po Chinach i Kolumbii, on od 32 lat spędza wakacje w tym samym miasteczku nad morzem. Ogień i woda”. I dalej: „Oni już nie potrafią rozmawiać. Kiedy po raz pierwszy oglądali film, zauważyłam, że nie patrzą, jak sami wypadli, tylko słuchają kwestii partnera. Wcześniej ich nie znali, bo sceny z udziałem każdego z nich kręciliśmy osobno. Już podczas zdjęć miałam wrażenie, że oni mówią nie do mnie, do kamery, tylko do siebie nawzajem, zwłaszcza Jan. Zupełnie jakby potrzebowali tego dokumentu, żeby coś sobie nawzajem powiedzieć”.

Warto obejrzeć ten dokument – o pokazach i premierze telewizyjnej zawiadomimy.


"Wszystko jest możliwe" na Festiwalu Watch Docs

2013-12-15

Kolejne pokazy dokumentu Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" odbyły się - z udziałem reżyserki - na Festiwalu Praw Człowieka "Watch Docs" w Warszawie.


"Latawce" w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie

2013-11-20

19 listopada odbył się w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie pokaz dokumentu Beaty Dzianowicz "Latawce". Po pokazie miała miejsce dyskusja.

"Latawce" to jeden z z najczęściej prezentowanych widzom naszych filmów.

» Więcej wydarzeń