Najnowsze wydarzenia


Pokaz "Dybuka" w Warszawie

2015-09-01

"Dybuk" zostanie pokazany 26 września (sobota) o godz. 18 w Domu Sztuki na Ursynowie, ul. Wiolinowa 14. Q&A z reżyserem Krzysztofem Kopczyńskim poprowadzi krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki. Wstęp wolny, zapraszamy!


"Dybuk" nominowany do sekcji konkursowej festiwalu WATCH DOCS

2015-08-31

W czasie 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego selekcjonerzy z festiwalu WATCH DOCS nominowali dwa filmy dokumentalne, w tym "Dybuka", do sekcji konkursowej na grudniowym festiwalu. Po raz pierwszy w historii oba nominowane dokumenty były filmami polskimi:

http://www.watchdocs.pl/2015/a/nominacje_watch_docs_na_55__krakowskim_festiwalu_filmowym-artykul-269-pl.html


Wywiad z Krzysztofem Kopczyńskim w "Res Publica Nova"

2015-08-26

Na portalu "Res Publica Nova" ukazał się wywiad Pawła Jaskulskiego i Mariusza Korycińskiego z Krzysztofem Kopczyńskim na temat edukacji filmowej w Polsce. Wywiad dotyczy m.in. Programu Edukacji Audiowizualnej i Medialnej, realizowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Uniwersytet Warszawski. Partnerem programu jest Eureka Media.

http://publica.pl/teksty/teraz-musza-nas-zabic-wywiad-52775.html


Pokaz "Dybuka" na 42. Ińskim Lecie Filmowym

2015-08-12

Film wyświetlono 12 sierpnia w trakcie festiwalowego Dnia Ukraińskiego. Po pokazie publiczność zadawała pytania reżyserowi Krzysztofowi Kopczyńskiemu.


Pokaz "Dybuka" na 16. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

2015-08-09

Po projekcji, która miała miejsce w niedzielę 9 sierpnia, Q&A z Krzysztofem Kopczyńskim poprowadził Konrad Zarębski, znany krytyk i dziennikarz filmowy.


Nagroda Fipresci w Odessie dla "Dybuka"

2015-07-18

Nasz dokument "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" zdobył Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej FIPRESCI dla najlepszego dokumentu na 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Odessie.

www.facebook.com/thedybbukfilm


"Dybuk" wybrany do konkursu ukraińskiego na festiwalu w Odessie

2015-06-22

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Odessie to jeden z najważniejszych festiwali filmowych na Ukrainie. Festiwal potrwa od 10 do 18 lipca 2015.

Oficjalną selekcję ogłoszono w 17 czerwca.


Licencja na "Ostatnią Generację" kupiona przez ITVN

2015-06-19

Film Zbigniewa Iwaszuka z 2011 r. opowiada historię trzech kobiet, które jako dzieci cudem ocalały z Holocaustu, a po latach wracają do rodzinnej miejscowości. Za pośrednictwem ITVN (TVN International) film ma szansę trafić do polskich odbiorców mieszkających za granicą.


Srebrny Lajkonik dla "Dybuka"

2015-06-06

Krzysztof Kopczyński został nagrodzony na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym Srebrnym Lajkonikiem dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego za film "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz". Nagroda została przyznana "za odwagę i bezkompromisowość ukazania wyjątkowo skomplikowanego, uniwersalnego problemu wzajemnej nietolerancji w obliczu zagrożeń współczesnego świata".

http://www.krakowfilmfestival.pl/pl/news/568


"Dybuk" na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym

2015-05-20

Z przyjemnością zapraszamy na 55. Krakowski Festiwal Filmowy, gdzie nasz film "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" - uczestniczący w konkursie międzynarodowym i polskim - będzie pokazywany trzykrotnie:

- na Gali Otwarcia Festiwalu, 31 maja o godz. 18.00 w kinie Kijów, al. Zygmunta Krasińskiego 34. W dyskusji z widzami po projekcji wezmą udział Avishay Ave Hadari - asystent reżysera i tłumacz, Gennady Kofman - ukraiński koproducent i producent wykonawczy, Krzysztof Kopczyński - reżyser, scenarzysta i producent, Jacek Petrycki - operator obrazu;
- 2 czerwca o godz. 17.00 w auli Akademii Sztuk Pięknych, pl. Jana Matejki 13. Po projekcji odbędzie się organizowana przez "Tygodnik Powszechny" debata o filmie z udziałem Avishaya Ave Hadari, Krzysztofa Kopczyńskiego i Pawła Reszki - reportera "Tygodnika Powszechnego", znawcy problematyki ukraińskiej. Debatę poprowadzi wieloletnia autorka i redaktorka "Tygodnika Powszechnego" Małgorzata Nocuń, od lat specjalizująca się w problematyce Europy Wschodniej, autorka wielu książek o Ukrainie i Białorusi, zastępczyni redaktora naczelnego dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia";
- 4 czerwca o godz. 15.00 w kinie Mikro, ul. Lea 5.

Ponadto zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Witolda Krassowskiego wykonanych podczas realizacji filmu - 1 czerwca o godz. 16.00, Pauza in Garden, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego).


Do zobaczenia!


Jak polscy dokumentaliści portretują Rosję?

2015-05-15

Ciekawy artykuł Bartosza Staszczyszyna z portalu Culture.pl podkreślający znaczenie programu "Rosja-Polska. Nowe Spojrzenie", zorganizowanego firmę Eureka Media i IAM, dla ożywienia relacji pomiędzy środowiskami filmowców polskich i rosyjskich.

 

Jak polscy dokumentaliści portretują Rosję? Bez polityki, rozdrapywania historycznych ran i powielania stereotypów


Zapraszamy na konferencję o edukacji filmowej »

2015-04-24

Współorganizowana przez naszą firmę międzynarodowa konferencja o edukacji filmowej będzie miała miejsce na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 6-7 maja 2015 (środa - czwartek). Więcej informacji na http://www.come.uw.edu.pl/peam/konferencja2.html

» Więcej


Zapraszamy na konferencję prasową Krakowskiego Festiwalu Filmowego

2015-04-03

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i krytyków filmowych na konferencję prasową 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, która odbędzie się w poniedziałek, 13 kwietnia, o godz. 12.00 w kinie "Rejs". Dyrektor Festiwalu Krzysztof Gierat, dyrektor Biura Programowego Barbara Orlicz-Szczypuła i przewodniczący Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich A. Marek Drążewski ogłoszą listę polskich filmów, które wezmą udział w tegorocznym festiwalu (31 maja - 7 czerwca).

Po konferencji  (ok. 12.30) zostanie zaprezentowany dokument Krzysztofa Kopczyńskiego "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" (86 minut), opowiadający o chasydach przyjeżdżających w przededniu wydarzeń na Majdanie do Humania na Rosz Haszana - żydowski Nowy Rok. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem reżysera i koproducenta filmu - Genadija Kofmana, dyrektora programowego Festiwalu Praw Człowieka "Docu Days" w Kijowie.

Zgłoszenia obecności prosimy wysyłać pod adresem: marta.pawlik@kff.com.pl.

Wesołych Świąt!


22. festiwal filmu "Wszystko jest możliwe"

2015-03-20

Film Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" został zakwalifikowany na festiwal Ekotopfilm na Słowacji. Gratulujemy!


"Wszystko jest możliwe" w TVP Regionalnej

2015-02-17

Film Lidii Dudy zostanie wyemitowany 21 lutego o godz. 23.35.

Trailer można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=6jqgP0gsByo


POKAZ filmu "Warszawa do wzięcia" »

2015-01-09

"Warszawa do wzięcia" Karoliny Bielawskiej i Julii Ruszkiewicz
Dziś wieczorem, 9 stycznia (piątek) o godz. 19.00
Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, ul. Czarnieckiego 51, Warszawa (stacja metra: Pl. Wilsona)
WSTĘP WOLNY
Po pokazie spotkanie z autorkami filmu.
Zapraszamy!

» Więcej


Wesołych Świąt!

2014-12-23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pokazy filmu "Obcey" w Sopocie

2014-12-02

3 i 4 grudnia br. będą miały miejsce pokazy filmu dokumentalnego "Obcey" w reżyserii Iwony Siekierzyńskiej. Film będzie wyświetlany w Sopockim Teatrze na Plaży w ramach Przeglądu Teatralnego IMplus, podczas którego wystąpią teatry osób niepełnosprawnych oraz teatry szkolne i młodzieżowe.


Konferencja o edukacji medialnej

2014-12-01

Zapraszamy do zgłaszania się na konferencję "Edukacja filmowa i medialna w Polsce i na świecie - rozwiązania systemowe i studia przypadków". Warszawa, 6 - 7 maja 2015 http://www.come.uw.edu.pl/peam/konferencja2.html . Współorganizatorem konferencji jest Eureka Media.


Nagroda dla "Wszystko jest możliwe" w Chicago

2014-11-29

Film Lidii Dudy "Wszystko jest możliwe" otrzymał na tegorocznym, 26. Polskim Festiwalu Filmowym w Ameryce (Chicago), nagrodę HUMANITARIAN AWARD ex aequo z filmem "Werka" Pawła Łozińskiego. Gratulujemy!

» Więcej wydarzeń